Всі запитання стосовно проектів
ГО "Арт Гільдія Балету"
надсилайте на поштову скриньку:
 info@gildiaballet.com.ua
або запитуйте по телефону:
 +38(063) 380-33-38
  +38(093) 500-68-68

Танцювальна чума 1518 року - спалах танцювальної манії, що відбулася в Страсбурзі (який був на той момент частиною Священної Римської Імперії) в липні 1518 року. Близько 400 осіб без відпочинку танцювали на вулицях міста кілька днів поспіль. За цей час багато хто з них померли від серцевих нападів, інсультів або фізичного виснаження.
Як все почалося?
Танцевальная чума 1518
У липні 1518 року жителі французького міста Страсбург були вражені раптовим і некерованим бажанням танцювати. Істерика почалася, коли жінка, відома як фрау Troffea, вийшла на вулицю і стала кружляти, розмахувати руками і притоптують ногами, ніби танцюючи під музику. Протягом тижня до неї приєдналися ще 34 людини, а протягом місяця вже близько 400 чоловік, переважно жінок . Багато з них загинули від серцевих нападів, інсультів або виснаження. Відповідно до одного із свідчень, в окремі періоди від чуми вмирало до 15 чоловік в день.
У міру погіршення ситуації стурбовані представники знаті почали шукати вирішення проблеми. Місцеві лікарі виключили астрологічні і надприродні причини і оголосили, що чума є хворобою, викликаною «гарячою кров'ю». Проте, представники місцевої влади вирішили, що хворі можуть вилікуватися від хвороби, якщо надати їм можливість танцювати цілодобово. У місті були відкриті два танцювальних зали і зведено дерев'яну сцена. Туди також були запрошені музиканти, щоб змушувати уражених чумою безперервно танцювати. Коли стало ясно, що вжиті заходи не призводять до покращення ситуації, місцева влада навпаки заборонили будь-які розваги в місті, включаючи азартні ігри, проституцію, музику і танці. Також над ураженими були проведені різні релігійні обряди. Через кілька тижнів епідемія пішла на спад. Більшості уражених вдалося відновити контроль над своїми тілами.
Страсбурзька танцювальна чума може здатися просто легендою, але вона була задокументована в історичних документах 16-го століття.
 
Подібні випадки у історії.
Подібні манії в епоху середньовіччя атакували людей в Швейцарії, Німеччині та Голландії.
 
 
Дитяче танцювальне чума
 
«Танцевальная чума»: странное заболевание, оставшееся загадкой для ученых. Фото

Записи показують, що в 1237 велика кількість дітей були порушені танцювальної чумою в Ерфурті, Німеччина. Близько 100 дітей стали танцювати безконтрольно на дорозі з Ерфурта в Арнштадт, а потім впали від виснаження. Дітей знайшли і повернули їх батькам. Але на цьому все не закінчилося. Деякі підлітки незабаром після цього померли, а ті, хто вижив, до кінця своїх днів жили з тремором, який ніколи не проходив. Ніхто не знає, що викликало цей спалах «чуми».
  
 
Танець святого Джонса
 
«Танцевальная чума»: странное заболевание, оставшееся загадкой для ученых. Фото

Танцювальна манія вразила і Німеччину в 1300-х роках, одразу після епідемії Чорної смерті. Чоловіки і жінки виходили на вулиці і конвульсивно танцювали, до жаху всіх оточуючих. Вони стрибали з піною у рота, і, здавалося, були одержимі. Манія поширювалася від однієї людини до іншої. Деяких з жертв силою намагалися нагодувати і їх безумство проходило на короткий час ... але потім поверталося знову. Жертви стверджували, що під час танцювальних нападів вони навіть не бачили, що навколо них відбувається, нічого не чули, а були змушені рухатися, кричати і танцювати до повного виснаження.
 
 
Теорії події.
Не маючи іншого пояснення цьому феномену, середньовічні лікарі припускали, що у хворих на танцювальній чумою просто почалася лихоманка. Інші теорії припускали, що танцюристи були членами релігійного культу. Вчені описали танцювальну манію як 'колективне психічний розлад' і 'масове божевілля'.
 
 
Думка Парацельса
«Танцевальная чума»: странное заболевание, оставшееся загадкой для ученых. Фото
Лікар і алхімік Парацельс відвідав Страсбург в 1526 році, всього через кілька років після того, як трапилася танцювальна чума. Він першим написав про фрау Троффеа і був першим, хто використав термін «хореоманія», щоб описати танцювальну хвороба. Парацельс мав свою власну думку про причини танцювальної чуми. Виявилося, що чоловік фрау Троффеа ненавидів, коли вона танцювала. Парацельс і деякі з жителів Страсбурга вважали, що вона почала свій танець, щоб просто подратувати чоловіка.
Парацельс заявив, що у танцювальній хвороби було три причини. По-перше, вона з'являлася по уявним причин. По-друге, люди, можливо, приєднувалися до танцю через сексуальних розладів. І, нарешті, можливо, у деяких людей були фізичні причини для безконтрольного танцю. В кінцевому рахунку, Парацельс вважав, що нещасні дружини були головною причиною танцювальної чуми.
 
Соціальний стрес
чума3
Однією з найбільш ймовірних причин танцювальної чуми був стрес. Танцювальна чума з'явилася незабаром моторошної епідемії Чорної смерті. Здавалося, ніби у постраждалих були мимовільні скорочення ніг, що і сьогодні спостерігається у невеликої частини пацієнтів психіат
ричних лікарень (хоча і в меншій мірі). Стрес міг бути викликаний духовної причиною, коли людина припускав, що він або вона має бути покараний Богом за різні гріхи. Також в той час була велика напруженість між різними класами суспільства. А, враховуючи повсюдну бідність і голод, цілком можливо, що були групи людей, які просто «зламалися» через морального напруження.
Укуси тарантулів
«Танцевальная чума»: странное заболевание, оставшееся загадкой для ученых. Фото
Франція була не єдиною країною, яка постраждала від танцювальної чуми. В Італії також були спалахи танцювальної манії, але в цій країні вона називалася тарантізм. Люди вірили, що спонтанний танець викликаний укусами тарантулів. Укушені нібито починали сіпатися і танцювати. Також стверджувалося, що жертви укусів прагнули зануритися в холодну воду і багато з них загинули в морі. Хоча укус тарантула не отруйний для людини, останній відомий випадок тарантізмав Італії було зафіксовано в 1959 році.

 
Ріжки (Споринья)

 
спор
Однією з сучасних теорій, що пояснюють те, що сталося, є харчове отруєння психоактивними продуктами ріжків, що вражає різні злаки. Вміщені в ріжку алкалоїди за хімічною структурою близькі до наркотичного речовини ЛСД, яке спочатку було синтезовано саме з них. Ріжки також згідно з деякими гіпотезами є причиною інших історичних аномалій, включаючи процес над салемськимі відьмами. До слова зараження злакових в середньовіччі носило масштабний характер і можна припустити що спалахи "полювання на відьом" а також бачення, привиди і легенди народилися у бідних, змучених голодними роками і неосвічених людей можливо під впливом «Антонієві вогню».
 
Підготовлено М.Санжаревским

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s