Всі запитання стосовно проектів
ГО "Арт Гільдія Балету"
надсилайте на поштову скриньку:
 info@gildiaballet.com.ua
або запитуйте по телефону:
 +38(063) 380-33-38
  +38(093) 500-68-68

Афро-джаз - це досить нове, хвилююче і привабливе напрям сучасного танцю, яке представляє собою «вибухонебезпечну» суміш романтики джазу і запальних африканських мотивів.

афро джаз

 
Поява цього хореографічного напрямку зазвичай пов'язують з ім'ям Кетрін Данем, американської актриси і танцівниці. Саме вона першою систематизувала хаотичні емоційні руху африканських танцюристів джазу, яких в тридцяті роки минулого століття в Америці була величезна кількість. Остаточно як самостійний танець афро-джаз сформувався в п'ятдесятому році, але до цього днів продовжує модернізуватися. Якщо раніше афро-джаз був синтез виключно двох напрямків - джазу і етнічного африканського танцю, то сьогодні це мікс з величезної кількості елементів. Тут і балетні рухи, і хіп-хоп, і румба ...
 
Афро-джаз - це набір ритмічних, але досить простих, навіть для новачків, рухів. Тому, прийшовши перший раз на урок, можна просто розслабитися: розкріпачення і розслаблення - перший принцип успіху в афро-джазі. Велика увага в танці приділяється вмінню «зловити ритм», тобто відчути музику, навчитися рухатися з нею в єднанні. Афро-джаз відноситься в різновиди так званих вільних танців, в яких особлива увага приділяється не тільки технікою виконання, скільки сприйняття танцю як філософії. Вільні танці вчать багато чому, що може стати в нагоді в звичайному житті, зокрема, саме це джазовий напрямок вчить імпровізувати, не губитися в складних ситуаціях. Ну і, звичайно ж, розслаблятися.
 
Цікаво, що це танцювальний напрямок підходить людям різного віку. Практично в кожній  танцювальній школі є дитяча група афро-джазу, в якій займаються з малюками, починаючи вже з шестирічного віку. До речі, як відзначають професійні хореографи, афро-джаз - ідеальний варіант для першого танцювального напрямку дитини. Він вчить розуміти своє тіло, працювати в групі. Крім цього, афро-джаз передбачає плавний, поступовий перехід від простих рухів і навичок до більш складним, а значить, для дитини такі заняття будуть найбільш комфортними.
 
Описуючи будь-танцювальний напрямок, не можна не звернути уваги на фізичну підготовку танцюристів і на вимоги до неї. Афро-джаз не пред'являє строгих критеріїв і вимог до танцюристів. Тут немає складних танцювальних трюків, тому досить середньої підготовки і величезного бажання танцювати.
 
Афро-джаз - досить самобутнє танцювальний напрямок, яке, хоча і базується на класичному джазі, має свої унікальні особливості:
1. Афро-джаз танцюють виключно босоніж, відсутність взуття символізує єднання з природою. Адже історично ці танці виконували на гарячих африканських пісках, де будь-яке взуття просто недоречна. Крім того, без взуття танцюристу набагато простіше виконувати танцювальні рухи і відчувати ритм.
2. Афро-джаз несе в собі високу філософську навантаження, він символізує звернення до вищих сил. Крім того, він містить в собі заклик до протилежної статі: танцюючий намагається звернути на себе увагу, залучити, заманити, зацікавити ...
3. Деякі психотерапевти і психологи називають саме афро-джаз ідеальним засобом для зняття напруги, танець змушує відволіктися від повсякденних хвилювань і турбот, поринути в унікальну атмосферу єднання з природою.
 
До речі, єднання з природою в афро-джазі проявляється не тільки в тому, що сам танець спочатку являв собою якусь поклоніння природі і божествам, які, за повір'ям африканців, перебували в землі, а й у тому, що сам танцюрист символізував частина тваринного світу. Ви тільки подивіться на танцювальні па сучасних танцюристів: в них в рівній частці з'єднані рух людини і тварини.
 
0
0
0
s2sdefault
powered by social2s